środa, 21 maja 2014

WYSTARTOWAŁA POWIATOWA LIGA ORLIKA


W środę 21 maja 2014 r. wystartowała „Powiatowa Liga Piłki Nożnej Orlika”. W rozgrywkach udział bierze sześć drużyn Powiatu Strzyżowskiego. Jednym z zespołów zrzeszonych w nowo powstałej lidze jest Gminna Akademia Piłkarska Frysztak. 
Środowy turniej otwierał rozgrywki w grupie reprezentowanej przez:
UKS "Wilki" Wiśniowa,
"Huragan" Kozłówek,
Gminna Akademia Piłkarska Frysztak.


Udział w lidze to sportowa walka zawodników, zaangażowanie trenerów i entuzjazm rodziców. 
Zadaniem „Powiatowej Ligi Orlika” jest propagowanie piłki nożnej oraz przygotowanie zawodników do gry w klubach sportowych.  
Realizację zadań wdrażamy poprzez solidny trening, zabawę i wzajemne wsparcie. Zawodnicy walczą z sercem, ale mają świadomość, że wynik na ich etapie szkolenia nie jest najważniejszy.


MECZ OCZAMI DZIECKA:
Mecz piłkarski dla młodego zawodnika to wielkie przeżycie emocjonalne, które ma wpływ na kształtowanie postawy i charakteru sportowego w przyszłości. Dorośli, którzy zapomnieli jak to jest być dzieckiem, oczekują wyniku, ostrej walki i zwycięstwa za wszelką cenę. I mimo, że każdy z nas chce aby jego dziecko było uśmiechnięte podczas zawodów, to większość rodziców, trenerów i nauczycieli traktuje omylnie radość tylko i wyłącznie ze zwycięstwem.
Oczywiście każdy lubi wygrywać, jednak trzeba pamiętać, że misja wychowywania oraz nauczania gry w piłkę zawsze powinna być  dla nas priorytetem.
Doświadczenie i mądrzy trenerzy biorący udział w lidze powiatowej i szkolący na co dzień piłkarzy, wiedzą co przeżywa młody młody zawodnik podczas meczu. Dlatego Powiatowa Liga Piłkarska Orlika jest lepsza od innych - poprzez udział w lidze pokazujemy  naszym podopiecznym, że dla nas najważniejsze są chęci oraz realizacja tego, czego uczyliśmy. Okazujmy radość po zwycięstwie i  reagujmy pozytywnie podczas niepowodzeń. Pokazujemy, że piłka nożna to radość, satysfakcja i możliwość uczciwej rywalizacji wśród ludzi o podobnej pasji. 
Atutem Powiatowej Ligi Piłki Nożnej Orlika jest zminimalizowanie kosztów  uczestnictwa. Organizatorzy sami sędziują i zajmują się organizacją meczy. 

Dziękujemy zawodnikom i trenerom za udział oraz sportową postawę, życząc jednocześnie wiele satysfakcji z uprawiania piłki nożnej.

0 komentarze:

Prześlij komentarz